SOT / Zombi-Xtreme – İlk Oyunum (Linkler Buglar Giderilerek Güncellendi)

Yayınlandı: 23 Şubat 2011 yasirkula tarafından Diğer, Game Maker, Oyun Tasarımı içinde

Herkese merhaba, burada şimdi, yaptığım ilk oyunu paylaşacağım. Kısaca bir survival action olan 2 boyutlu bir oyun. Oyun hakkında detaylar için lütfen yazının devamını okuyun. (Eskiden burada paylaştığım linklerdeki oyunum bugluydu, onu halledip linkleri yok ettim ve bugsuz oyunun linklerini koydum.)

Bu benim ilk tam olarak bitirdiğim oyun ama önceden olan GM bilgim vardı. Oyunu dademin belirttiğim gibi Game Maker ile yaptım. Oyunda temel mantık üzerinize doğru gelen zombi ordusuna karşı en uzun süre dayanabilmek. Bunun için elinizin altında 7 yardımcı dost ünitesi parayla satın alınmayı bekliyor. Ayrıca 7 çeşit de düşman var.
Oyun tepeden oynanıyor. Oyun için GML bilgimi 1’den 10’a çıkarttım desem yeridir çünkü GML’ye has epey komut kullandım. Mesela oyunda bir “ini” dosyası sayesinde önceki verilerinizi sayısal olarak kayıt altında tutuyoruz. Ayrıca yaptığınız tüm skorlar ayrıntılarıyla bir “txt” dosyasında da tutuluyor. Öldüğünüz zaman dilerseniz yüksek skorunuzun resmini de çekebiliyorsunuz (Bir butona basarak.).
Oyun için gerçekten çok uğraştım, bu yüzden de yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca epey yüksek bir skor yaparsanız burada paylaşmanızı isterim 🙂 (NOT: Hile kullanırsanız oyunda kullandığınız hile kendini belli ediyor skor kısmında.)
NOT2: Oyunda kendini belli etmeyen bir hile var, aslında onu Türk oyuncularına has bir hile olsun diye koydum çünkü yabancı bir yerde bu hileyi vermiyorum; oyunda ENTER ile açılan komut ekranına tırnaksız bir şekilde “asdfl” yazarsanız her level atladığınızda 50 ekstra para kazanırsınız. Çok değil belki ama yine de skorlara etki edecek kadar fazla.

ÖNEMLİ: Oyunda yardımcı almak için 1’den 7’ye kadar klavye tuşlarını kullanabilirsiniz. (Tabi eğer yeterli paranız varsa.)

Oyuna Direkt Link: http://www.yoyogames.com/games/165198/download

Oyundan birkaç resim (Kalabalık olanlar hız testi bölümünden alınmıştır.) :


Yorumlar kapalı.