Game Maker 2D de 3 Boyutlu Grafik-Sprite Yapma

Yayınlandı: 04 Temmuz 2011 SnipeR95 tarafından Diğer Dersler, Game Maker, Oyun Tasarımı içinde

Evet Arkadaşlar..

Öncelikle Herkese Merhaba. Bu Benim İlk Yazım O Yüzden Kolaydan Başlamak İstiyorum. Game Maker da 3Boyutlu Gibi Gözüken Grafik. Aklınıza Herhalde Gelmiştir Wings3D Yada Blender Kullanmıycaz, Game Maker’in Kendi Sprite Yapma Yerini Kullanıcaz.

Evet Create Spriteden Başlıyoruz:

Evet Şimdi Height=120, Width=60 Olarak Bi Sprite Açıyoruz

Ben Bu Spriteye Bi Agaç Çizdim Ve Bunu 3Boyutlu Gibi Göstermeye Çalışacağım:

Evet Ağacımız Bu.Şimdi Bu Ağacın Sağ Tarafındaki Kısmına Yeşil Kısımdan Daha Açık Bir Renkle Siyahların İçeriden Yanını Boyuyoruz. Şu Şekilde:

Evet Yaptık Şimdi Daha Derin Ve Güzel Gözükmesi İçin [Bana Göre Güzel Siz Böylede Yapabilirsiniz]2. Bi Kat Daha Boyicaz Fakat Bu Renk Daha Deminki Renkten Daha Koyu Olacak Şu Şekilde:

Evet Daha Koyu Bir Yeşille Boyadık Şimdi  Koyu Tarafı Yapmaya Geldi Oda Aynı Şekilde Gidecek Koyu Kısım Sağda En Koyu En Sağda Şeklinde:

Bunuda Aynı Şekilde Yaptıkdan Sonra Görüyoruzki Ağacımızın Üstü 3Boyutlu Gibi Durdu Evet Şimdide Aynı Şeyi Ağacın Kökünede Uyguluyoruz:

Gövdeyide Bu Şekilde Yaparsak Artık Resmimiz 3 Boyutlu Olmuş Durumda niçin Bu Şekilde Yaptığımı Gösteriyim:

Ağacımız Gerçek Bir 3 Boyutlu Olsaydı Işığı Belirlemek Zorunda Kalıcaktık.

Bu Sprite’ımızı da Işığın Sağ Taraftan Geldiğini Varsayarak Yaptım ve Olduda İnşallah Yardımcı Olmuşumdur Grafik Yaparken İşinize Yarayacağını Umduğum İçin Yaptım Hepinize İyi Günler…

SnipeR95..

Yorumlar kapalı.