3D Kübik Modelleme Uygulamam Blocks 360° Şimdi Yayında!

Yayınlandı: 17 Temmuz 2018 yasirkula tarafından Diğer, Oyun Tasarımı, UNITY 3D içinde

Hepinize merhabalar,

Bir süredir üzerinde uğraştığım yeni Android+WebGL uygulamam Blocks 360°, bugün itibariyle yayımlandı. Bu uygulama vasıtasıyla basit 3 boyutlu kübik modeller oluşturabilir ve bu modelleri Facebook’ta interaktif bir şekilde paylaşabilirsiniz; yani model Facebook’ta 3 boyutlu olarak gözükür.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yasirkula.blocks360

Online WebGL: https://yasirkula.itch.io/blocks-360

İndirip yorum atmayı unutmayın!

yorum
  1. Ersin Atar dedi ki:

    Hocam tasarladiğim 3d oyunu webgl ile build ettim. Localhostta sorunsuz çalisan oyun. Aldigim hosting alanina eklediğimde ise oyun donma yapiyor. Aldigim host yuksek donanimli ve profesyonel amacli ve oyunu singleplayer ve online oynatmak istiyorum. Site tasarimini php ile yaptim. Veritabani ile oyun arasindaki veri haberlesmesini de WWWform ile yaptim. Oyunun akisinda bir problem yok. Ancak host icin build ayarlarinda birseyi eksik yapiyorum galiba. Yardiminiza ihtiyacim var..

    • yasirkula dedi ki:

      WebGL’de ben bu tarz bir sıkıntı yaşamamıştım, bu biraz fikir yürütmemi zorlaştırıyor. Sıkıştırılmış dosyaları tarayıcının daha hızlı yüklemesi için .htaccess’te bir değişiklik yapmak mümkün, belki bu biraz performansı artırabilir. Onun haricinde isterseniz WWWForm’lu kodlarınızı geçici olarak comment’leyip, gerekirse gerçek veri yerine “asd” gibi geçici veri döndürerek veritabanı ile iletişimi sıfıra indirin ve bir de öyle oyunu test edin. Eğer performans sıkıntısı gidiyorsa, sıkıntı büyük ihtimalle veritabanı ile iletişimdedir. Bazı host sağlayıcıları, siteye belirli bir süre boyunca kimse girmezse siteyi uyku moduna alabiliyor, bu durumda siteye ulaşmaya çalışınca sitenin uykudan uyanması uzun bir süre sürebiliyor (15-20 saniye bile olabiliyor). Belki sizde de benzer bir durum vardır ve sitenin uykudan uyanmasını bekliyorsunuzdur.