csharp-baslangic

Yayınlandı: 30 Nisan 2012 asd asd asda tarafından C#, Yazılım içinde
Etiketler:,

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Yasin ÖZÇOBAN. Sizlere elimden geldiğince c# dersleri anlatacağım. 3 yıldır c# da kod yazıyorum. Öğrenmem gereken çok şey olduğuna inanıyorum.

Burada yayınlayacağım makaleler sıfırdan başlayan bir yazılımcı için c# temeli oluşturmaya yönelik makaleler olacak.
C# derslerimiz bittiğinde c# dili ile herhangi bir proje oluşturabilecek seviye geleceksiniz. Düzeltmem gereken şöyle bir yanlış var. Bir dili öğrenmek 15 günde, 3 ayda, 1 yılda olacak şeyler değildir. Bunu http://ileriseviye.org/arasayfa.php?inode=programmingtenyears.html adlı siteyi okuyarak daha iyi anlayabilirsiniz. O zaman sen bize ne anlatacaksın diye bir soru soracaksınız. Tam olarak belirleyelim “Ben size c# dilini kullanarak algoritma ve programlamanın temelini anlatacağım. Siz eğitim sonunda 100tl-200tl gibi çok ucuz maliyetlere site yapan kişiler değil ciddi projelerde herhangi bir soruna çözüm getirebilecek DEVELOPER lar olacaksınız.” Burada 100tl-200tl gibi maliyetlere site yapanlarla developer lar arasındaki farkı açıklayayım. İlk bahsettiğim kişiler ellerine bir çekiç alırlar yüzeyin ne olduğuna bakmadan buldukları çiviyi çakmaya çalışırlar. Bilirsiniz ki betona normal çivi çakarsanız o orada durmaz. Genelde de parmaklarını ezerler. Developer lar ise ellerine aldıkları çekici nasıl tutacaklarını, hangi yüzeyde hangi çiviyi kullanacakarını bilirler.

İyi günler. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere.

Not: Sizden özel bir ricam var. Yazılarım seyrekleşmeye başladığında veya son yazımdan 1 hafta sonra başka bir yazı çıkarmadığımda beni yasinbesiktasozcoban@gmail.com adresinden uyarırsanız yazılarımın takip edildiğini ve birilerinin işine yaradığını görerek motive olabilirim.

Yasin ÖZÇOBAN

Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
3. Sınıf Öğrencisi

yorum
  1. yasirkula dedi ki:

    Hayırlı olsun 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s